Aukcja książek artystycznych Skaina Maya

Już za niecały miesiąc finisaż wystawy książek artystycznych Skaina Maya. Ale… nie wszystkie z nich artysta zabierze ze sobą. Można je bowiem kupić. Ceny: przeciętnie kilka tysięcy złotych.

Za dużo jak na kieszeń polskiego inteligenta i miłośnika sztuki?

Jest i na to rada! Galeria Pięknych Książek zaprasza na trzy aukcje; na każdej z nich zaprezentowanych będzie 12 książek artystycznych Skaina Maya. Ich ceny w Galerii wahają się pomiędzy 1500 a 6000 złotych. Tymczasem na aukcji ustalona jest jedna cena wywoławcza: jedynie 300 zł.

Pierwsza aukcja już 30 listopada o godzinie 18:00.

Trzeba łapać okazję. Jeżeli któraś z książek się nie sprzeda, jej cena wróci do poziomu wyjściowego (i nie trafi już na następną aukcję). To niepowtarzalna możliwość kupna znakomitego dzieła sztuki w okazyjnej cenie albo wręcz skomponowania małej kolekcji.

Tutaj można obejrzeć dzieła, które będą wystawione na aukcji (kolejne fotografie będą stopniowo dodawane):
https://www.facebook.com/pg/galeriapieknychksiazek/shop/

Zapraszamy też do osobistego oglądania książek. Galeria jest czynna w soboty, niedziele i poniedziałki od 12:00 do 17:00, w czwartki i piątki od godz. 15:00 do 20:00 lub w innych porach po uprzednim kontakcie telefonicznym: 664-399-644.

Zapraszamy!

* * *

Krzysztoff Skain May – syn warszawskiego bikiniarza, przez wiele lat nie chciał wiedzieć o tym fakcie, ale krew i geny jednak dały znać o sobie. Malarz, grafik, poeta, tekściarz, scenograf, inscenizator, performer, muzyk, publicysta, artysta „użytkowy”, ostatnio MC… – generalnie prawdziwy, totalny artysta, choć konsekwentnie offowy.

* * *

Kiedyś wybrał sobie ten malarz na ojca chrzestnego Zdzisława Beksińskiego, później gdy nie chciał straszyć magią obciętych głów i okrucieństwem ludzi, ojcem chrzestnym uczynił Stefana Żechowskiego, jego matka ziemia wielkich kształtów blond włosa i błękitnooka jest bardzo przyciągającym medium w sztuce polskiej, ale szybko się usamodzielnił i teraz wzorców szuka w tej naszej rzeczywistości, w baśniach Andresena, w niegdysiejszej działalności kulturo-społecznej Edwarda Abramowskiego, w myśleniu zen i jamajskich rytmach Ska Rock Steady.

* * *

Tego artystę można zaliczyć do grona buntowników w sztuce, czego on sam nie deklaruje wprost, ale też nie ukrywa. Jego działalność plastyczna to nie tylko obrazy, happeningi, także projektowanie okładek płyt, kaset, pla¬katów, współpraca z miesięcznikami muzycznymi i nie tylko, scenografia przedstawień teatralnych, koncertów, projektowanie konfekcji scenicznej. Jest w czym wybierać.

Opublikowane przez Galeria